Klub Młodego Podróżnika

Data: 20.02.2024 r., godz. 12.00    46
Dzisiaj klasę 4a odwiedziła niezwykła podróżniczka Pani Beata Dubaniewicz, która jest już znana z tego, jak z pasją opowiada o różnych krajach i miejscach, przybliżając w ten sposób swoim słuchaczom geografię, kulturę, zwyczaje obcych krajów...

Dzisiaj klasę 4a odwiedziła niezwykła podróżniczka Pani Beata Dubaniewicz, która jest już znana z tego, jak z pasją opowiada o różnych krajach i miejscach, przybliżając w ten sposób swoim słuchaczom geografię, kulturę, zwyczaje obcych krajów, a swoje zajęcia nazywa Klubem Młodego Podróżnika. Tym razem Pani Beata Dubaniewicz zabrała nas w podróż po Indiach, podczas niej opowiadała o swoich obserwacjach i przygodach zdobytych podczas osobistych podróży. Jako absolwentka SGH na wydziale „Stosunków Międzynarodowych” oraz licencjonowany pilot wycieczek zagranicznych, a także miłośniczka egzotycznych podróży, przez wiele lat była zaangażowanym organizatorem podróży po 5 kontynentach.

Celem zajęć Klubu Młodego Podróżnika jest wzbudzenie zainteresowania podróżami, rozpowszechnianie wiedzy o krajach egzotycznych, poznanie kultur obcych krajów, prezentacja i pogadanki podróżnicze opracowane z myślą o dzieciach i młodzieży.

Zajęcia pokazują dzieciom, że podróże kształcą – uczą geografii, języków obcych, samodzielności, wytrwałości, cierpliwości i pokory. Uczą także tolerancji poprzez obcowanie z różnymi, niekiedy całkowicie odmiennymi rytuałami i kulturami.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Beacie Dubaniewicz za wspólny czas, spokojną, ciepłą atmosferę, wiele ciekawych informacji o Indiach, sprawdzony sposób na komary, przymierzanie strojów, przygotowanie dla nas indyjskiego koktajlu - mango lassi z sekretnym składnikiem oraz zdradzenie nam tajemniczego przepisu na ten napój ;)

Collage_20240220_210610.jpg (2.08 MB)