MORZE LUDZKICH SERC NA FINALE WOŚP W JÓZEFOWIE

Liczba odwiedzających: 596

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Nieporęt już za nami!
Zagraliśmy najpiękniej jak potrafimy i zebraliśmy kosmiczną kwotę 75 534 zł !!!

Tegoroczna zbiórka była rekordowa w całej naszej historii!!! Nie tylko ze względu na kwotę jaką udało nam się zebrać, ale przede wszystkim dlatego ,że trudno policzyć, ile osób włączyło się w organizację 22 Finału. Nie było szkoły, która nie przybyłaby NA RATUNEK do Józefowa. Każdy oferował, co mógł - czas, pomysły, talent, a wreszcie pieniądze, by nasz Finał wypadł wspaniale.

Od 8 lat serce i Sztab Orkiestry mieszczą się w murach Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie. To nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi, a wreszcie uczniowie i absolwenci są logistycznymi „mózgami” imprezy. W tym roku zgodziły się nam również pomóc wszystkie szkoły z Gminy Nieporęt. Na ulicach kwestowało 150 wolontariuszy. Zebrali w swoich puszkach ponad 40 tys. zł!

A w szkole jak zwykle było mnóstwo atrakcji dla każdego. Scena pękała w szwach, wystąpili uczniowie wszystkich szkół Gminy Nieporęt, Ośrodki Kultury( Wólka Radzymińska, Kąty Węgierskie, Beniaminów, Zegrze), pracownicy i nauczyciele SP w Izabelinie w przedstawieniu „Zielony Kapturek” , Młodzież 50+, Józefinki, grupy taneczne REFLEX, CHOCOLET DANCE, GRUPA PANA IGORA, Ania Wenerska Michał Kurpet – ZUMBA®, Zespół AVANS,Zespół WEED SHEEP. Były pokazy: judo, karate, Capoeira, gimnastyki artystycznej. Na licytacje brakowało czasu.
Odbył się również bieg „Policz się z cukrzycą”, Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego,wyścigi na ergometrach. Był dietetyk, kosmetyczka, fryzjer, a także sala kinowa, sala zabaw dla dzieci, karaoke, pieczenie pizzy, kawiarenka, fontanna czekolady, popcorn, malowanie buziek, loterie, zdjęcia WOŚP. Oj, się działo!

A w studio tłumy ludzi, kolorowych, uśmiechniętych, rozbawionych. Wszystkich rozgrzewał wspólny cel i ta cudowna świadomość pomagania. I my byliśmy wśród nich i z całych sił krzyczeliśmy TAK SIĘ BAWI, TAK SIĘ BAWI NIE PO RĘT.

Trudno wymienić wszystkich, którzy w tym roku przybyli nam NA RATUNEK. Wszystkim DZIĘKUJEMY. Dziękujemy za morze ludzkich serc. Waszych serc!!!
Siema!!! Sztab SP Józefów