11.01.2011 5 LAT GRAMY BO LUBIMY

Liczba odwiedzających: 562

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Józefowie zagrała już po raz piąty.

W tym roku wspólnie z Jurkiem Owsiakiem zbieraliśmy na ZAKUP SPRZĘTU DLA DZIECI Z CHOROBAMI UROLOGICZNYMI I NEFROLOGICZNYMI.

Zebraliśmy 30024,16


Jak zwykle imprezę poprowadził nasz niezastąpiony wodzirej Pani Dyrektor Agnieszka Powała.

Jak zwykle było mnóstwo atrakcji: bieg, występ seniorów, pokazy taneczne, zawody na ergometrach, pokaz tańca towarzyskiego, pokaz karate, rodzinny turniej tenisa stołowego, rodzinny wyrób i pieczenie pizzy, występ zespołu AVANS, The SP oraz występy uczniów, salon fryzjerski, zakład kosmetyczny, kawiarenka, loteria fantowa, sala zabaw dla dzieci, karaoke, pomiar wieku żył, stół wiejski, hot dogi, hamburgery, ciasta i sałatki, płynąca czekolada, rodzinny wyrób biżuterii, malowanie twarzy, licytacje.

Jak zwykle bardzo pomogli rodzice, nauczyciele, wolontariusze, władze gminy, przyjaciele szkoły jak zwykle był z nami Pan Fasol.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Ale nie zawsze było tak lekko i przyjemnie.
To nasz jubileuszowy, piąty już finał więc czas wspomnień i chwili refleksji.

Pierwszy WOŚP tworzyła garstka osób przyjaciół naszej szkoły i fundacji, które zachęciła do zabawy w naszej szkole Pani Aneta Pątek nauczycielka w-fu. Zabrała się równie mocno do pracy jak Pan Fasol i jego siostra Asia, Marta, Wojciech, Kasia.
To oni szukali sponsorów, robili zakupy to oni z naszej szkoły zrobili statek kosmiczny, pracowali również w nocy, żeby zdążyć na niedzielne finałowe granie. W niedziele opiekowali się naszymi wolontariuszami w ciągu dnia i wieczorem w studiu. A na koniec kosmicznie zmęczeni, ale zadowoleni liczyli zebrane pieniądze.

Należy o nich wspomnieć bo tworzą historię WOŚP w naszej szkole. Dzięki ich pomocy orkiestra gra do dziś.

Całe to pozytywne zamieszanie w Józefowie w 2007 roku mogło się odbyć również dzięki uczniom i absolwentom naszej szkoły! Dzięki ich zaangażowaniu i pracy józefowski Finał był tak wspaniały.
To oni kwestowali na ulicach naszej gminy, tańczyli, śpiewali, uczyli się pozoracji pierwszej pomocy. To na potrzeby WOŚP zupełnie niechcący powstał składający się dziś już z samych absolwentów zespół The SP. A wszystko po to by przybyło jak najwięcej gości.
Mnóstwo apeli, gazetki, dekoracje, plakaty informujących o finale. Bo wówczas niewielu uczniów wiedziało co to w ogóle jest ta Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dziś już nie trzeba nikomu przypominać, niewielu trzeba prosić o pomoc. Wszyscy wiedzą zarówno uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy gminy Nieporęt, ze w drugą niedzielę stycznia w Szkole Podstawowej w Józefowie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Już od października zgłaszają się wolontariusze. Jest tylu chętnych, że lista szybko się zamyka. A w studiu TVP nasi wolontariusze czują się dosłownie jak w domu. Wspomniani już rodzice, nauczyciele, absolwenci, okoliczni mieszkańcy sami proponują pomoc. Za pomocą dyrygenta Agnieszki Powały wszystko jakby samo się kręci.

W styczniu 2007 roku krzyczeliśmy z całych sił "Ale kosmos - oj się będzie działo!!!" i w naszej szkole dzieje się do dziś i zapewne będzie działo do końca świata i jeden dzień dłużej.