10.01.2010 Tak grała gmina Nieporęt!!!

Liczba odwiedzających: 535

Szkole Podstawowej w Józefowie. Mieszkańcy po raz kolejny udowodnili, jak gorące mają serca – zebraliśmy 25 198 złotych, aby ratować dzieci z chorobami onkologicznymi.

Gminną orkiestrę rozpoczął rodzinny bieg po zdrowie. Ani śnieg, ani mróz nie powstrzymały uczestników, ubranych w kamizelki z odblaskowymi elementami i napisem - Włącz myślenie. Tradycyjny już wystrzał z armaty dał sygnał do startu i witał dobiegających do mety. A na niej czekali organizatorzy z pamiątkowymi medalami, które dostawali wszyscy zmęczeni, ale uradowani uczestnicy. W sali sportowej i w szkole organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Zaczęło się od pokazu sztuki walki i występu iluzjonisty z programem nie tylko dla dzieci. Wyczekiwany I Turniej sołectw zelektryzował publiczność. Rywalizowali mieszkańcy trzech miejscowości – Józefowa, Kątów Węgierskich i Michałowa - Grabiny. Komisja, oceniająca prezentacje zespołów oraz zmagania sportowe, miała niełatwe zadanie z uwagi na zaciętą rywalizację. Ostatecznie, punktami sprawnościowymi zwyciężył Józefów, przed Kątami Węgierskimi i Michałowem-Grabiną. Uczestnikom turnieju należą się duże brawa i uznanie za pomysłowość, sportowego ducha i ..odwagę! Wystąpiły także zespoły taneczne ze szkoły w Józefowie i Filii GOK w Kątach Węgierskich, Studio Piosenki, zespoły The SP i Awans.

 wosp_4.jpg (96 KB)
Wośp 2010

 

Przez cały czas wolontariusze, ubrani w żółte koszulki oklejone orkiestrowymi serduszkami, niezmordowanie zbierali datki do charakterystycznych, kolorowych puszek. Niezmordowanie prowadziła też licytacje „dyrygentka” niedzielnej imprezy Agnieszka Powała. Ponieważ trudno było się oprzeć jej sugestiom i namowom, zgromadzone na licytację przedmioty oraz usługi znajdowały bez trudu nabywców i rosła kwota zgromadzonych pieniędzy. A można było wybierać – były piękne sukienki wieczorowe, usługi fryzjerskie, złota biżuteria, przejażdżka wozem terenowym, albumy i książki, urocze miśki w strażackich strojach, gitary i wiele, wiele innych atrakcji, zgromadzonych dzięki hojności mieszkańców. Rozegrano też turniej tenisa stołowego, turniej w piłkarzyki, zawody na ergometrach (które przygotowała drużyna Grzmot Józefów), można było zostać królem lub królową śpiewu, zrobić manicure i skorzystać ze stylizacji fryzjerskiej. Można było też pić pyszne soki i koktajle, jeść znakomite sałatki, naleśniki, hot dogi i bigos. Do późnych godzin wieczornych trwała doskonała zabawa i nieprzerwana zbiórka funduszy.

Dla wolontariuszy ukoronowaniem dnia była wizyta w studiu WOŚP w Telewizji Polskiej na ul. Woronicza w Warszawie. Gromada rozśpiewanych, ubranych w żółte koszulki dzieciaków z gminnymi flagami w dłoniach, przyciągała fotografów i dziennikarzy. Nie oparł się jej sam Jurek Owsiak i w towarzystwie naszych wolontariuszy przeprowadził fragment swojej relacji ze studia.
wosp4.jpg (101 KB) 

Wośp 2010


Zebrane przez mieszkańców fundusze – 25 198 zł zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy serdecznie wszystkim, zaangażowanym w to przedsięwzięcie – mieszkańcom, pracownikom szkoły, uczniom; tym, którzy przekazywali przedmioty na licytacje, i tym, którzy licytowali; zespołom, bawiącym nas tego dnia i służbom, które pomagały dopilnować porządku. Wspólnie udało nam się dokonać czegoś szczególnego!

BWilk