11.01.2009 Wielka Orkiestra po raz trzeci w Józefowie – rekord pobity!

Liczba odwiedzających: 588

Styczniowa niedziela była w Józefowie cieplejsza niż niejeden letni dzień. Po raz trzeci w Szkole Podstawowej zebrali się ludzie o wielkich, wspaniałych sercach, aby pomóc dzieciom z nowotworami. Zebraliśmy kwotę 13585,4 złotych!!!

Przygotowania do tej niezwykłej imprezy trwały już od grudnia. Dzieci ćwiczyły tańce, panie nauczycielki wymyślały kolejne atrakcje, a rodzice zgłaszali się ze swoimi propozycjami. W piątek przed Finałem szkolny korytarz zamienił się w niezwykły park. W niedzielę wolontariusze byli gotowi do drogi już od 8 rano. Mimo chłodu nikt nie narzekał, bo rozgrzewała nas radość z pomagania innym. Pomimo, że niektórzy z naszych zbierających nie mieli nawet 10 lat, dzielnie stawiali czoło trudom zbiórki. Chcemy bardzo podziękować wszystkim darczyńcom, których spotkaliśmy na swojej drodze! Dzięki Wam wiemy, jak wiele możemy zrobić dla innych wszyscy razem.

bieg po zdrowie.jpg (87 KB) 
Bieg po zdrowie


O 12.00 w szkole rozpoczęło się niezwykłe, pozytywne zamieszanie. Tegoroczne hasło Orkiestry brzmiało „W zdrowym ciele - zdrowy duch”. W związku z tym zabawę rozpoczęliśmy biegiem po zdrowie „Policz się z cukrzycą”. Grupa 60 uczestników wyruszyła przy wystrzale armaty, którą sprowadził dla nas radny Pan Marian Oszczyk. Panowie policjanci pilnowali, żeby biegnący byli bezpieczni na drodze. Dziękujemy! Kiedy już wszyscy dotarli do mety, otrzymali medale i mogli udać się do szkoły, by wziąć udział w kolejnych atrakcjach. A tam czekało na nich wiele. Na loterii fantowej można było wygrać wspaniałe zabawki. W fitness clubie zorganizowanym w jednej z klas można było sprawdzić swoją formą i w razie potrzeby ją poprawić. Na zgłodniałych czekały popcorn, hot- dogi, naleśniki, sałatki, ciasto domowej roboty i świeżo wyciskane soki. W kawiarence uwijały się zapracowane mamy naszych uczniów, starając się nakarmić wszystkich głodomorów. Tymczasem na korytarzu trwały licytacje i występy. Nawiązując do hasła, zawodnicy AZS Politechniki Warszawskiej zaprezentowali kickboxing z elementami boksu tajskiego. Pokaz technik oraz runda wolnej walki wzbudziła szczególne zainteresowanie zwłaszcza wśród męskiej części widowni, ale nie tylko. Zespół The SP po raz trzeci zachwycił publiczność. Patryk Troszczyński, Paulina Wilgos, Olek Kawka i Oskar Kawka jak zwykle dali z siebie wszystko. Następnie zatańczyły i zaśpiewały dzieciaki z zerówki. Rodzice z uśmiechami na twarzach obserwowali ich popisy. Potem licytacje, licytacje, licytacje. Czasami temperatura aukcji przekraczała temperaturę wrzenia, a napięcie sięgało zenitu. Ochotnicza Straż Pożarna z Kątów Węgierskich przekazała dla Orkiestry jeden z kasków. Patryk Troszczyński oddał swoją gitarę elektryczną. Były piłki, fundacyjna koszulka i kubek, które osiągnęły zawrotne ceny. W międzyczasie odbył się pokaz mody z udziałem uczennic jako modelek. Sukienki przez nie prezentowane można było później kupić w kolejnej części licytacji. Cza-czę zatańczyły wszystkie klasy. Mogliśmy podziwiać rekordową ilość par na parkiecie. Uczniowie przedstawili także pozoracje, w czasie których wykazali się znajomością technik udzielania pierwszej pomocy. Nauczyli się tego w szkole, gdyż SP Józefów uczestniczy w fundacyjnym programie Ratujemy Uczymy Ratować. Na korytarzu atmosfera była bardzo gorąca, ale równie wiele działo się w klasach. Od południa trwały turnieje ping - ponga i piłkarzyków. Rodzinne drużyny mogły się także wykazać podczas układania ogromnych puzzli i kostki rubika. Kto zbyt się zmęczył, mógł sobie zmierzyć ciśnienie, dzięki obecności lekarza pediatry Anny Grześkiewicz. Poza tym można było sobie pomalować buzię, zrobić profesjonalny makijaż, a nawet poprawić fryzurę. Pan Sebastian Szraga - fryzjer damski z Nieporętu oraz Pan Sławomir Koluch – fryzjer męski z Warszawy, przez cały dzień bez wytchnienia czesali chętnych. Poza tym, Pan Sebastian Szraga wystawił na aukcję wizytę w swoim salonie. Dziękujemy!

W szkole wciąż pełno było uśmiechniętych ludzi. Bez wahania dzielili się oni swoimi sercami z chorymi dziećmi. Ale oto nadeszła godzina 17.30 i pod szkołę podjechał autobus, który zabrał nas do studia TVP na Woronicza. A w studiu tłumy kolorowych ludzi. Nasze dzieciaki, wszystkie w pomarańczowych koszulkach, wzbudzały ogromne zainteresowanie fotografów. Kiedy zaczynały śpiewać, nikt nie był w stanie przejść obojętnie obok małego chóru. Obojętny nie pozostał nawet sam Jurek Owsiak! Nie tylko zrobił sobie z nami zdjęcie, ale sprowadził kamery, żeby nakręcić nasz występ!
Sztab w studio na Woronicza.jpg (92 KB) 

Sztab w studio na Woronicza


Chcemy bardzo podziękować wszystkim ludziom o wielkich gorących sercach, którzy współtworzyli ten dzień: Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur, radny Marian Oszczyk, sołtys Stanisław Rębelski, ksiądz Piotr Śliwka, KRIS – Hurtownia Zabawek ze Stanisławowa Pierwszego, Dorota i Paweł Sucharscy - sklep spożywczy z Józefowa, restauracja Dolce Vita z Nieporętu, firma LantmannenUnibake, Teresa Podgórska „Salon sukien”.

To dzięki Wam wszystko jest możliwe!

Uczniowie, rodzice a w szczególności: Pani Anna Kawka, Pani Marta Kawka, Pani Jolanta Rudnicka, Pani Kuśmierska, Pani Magdalena Wolińska, Pani Anna Perzyńska, Pan Jarosław Pisarek, Pani Agnieszka Kraszewska, Pani Marta Skalska, Pani Edyta Waś, Bartek, Mirek i Mariusz Zielińscy, nauczyciele, władze gminy, przyjaciele szkoły, mieszkańcy Józefowa…Wszystkich wymienić z nazwiska się nie da, gdyż lista byłaby baaardzo długa. Dziękujemy za wszystkie przedmioty przekazane na aukcje, dziękujemy za udział w licytacjach. Dziękujemy za poświęcony czas i pracę. Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć!

Orkiestra zagrała w Józefowie po raz trzeci!!! Biegaliśmy, tańczyliśmy, graliśmy, ćwiczyliśmy, biliśmy rekordy, piliśmy zdrowe soki, jedliśmy pyszne sałatki i krzyczeliśmy z całych sił, że w „Zdrowym Ciele Zdrowy Duch” .

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!
Sztab SP Józefów