12.01.2008 Wielkie pomaganie po raz drugi w SP Józefów

Liczba odwiedzających: 635

Orkiestrowe granie zaczęło się już w sobotę, 12 stycznia, dyskoteką dla uczniów i nie tylko, którą poprowadził Pan Tomek Jeżewski. Kilka złoty do puszki i można było szaleć przy muzyce do woli. Wspaniały przykład jak się bawić dał Pan Stanisław Rembelski - sołtys Józefowa. Razem z dziećmi, nauczycielkami, rodzicami i przyjaciółmi szkoły tańczył i brał udział we wszystkich konkursach. Tak trzymać!
wosp_2.jpg (51 KB) 

Nauczyciele RUR


Niedziela, 13 stycznia 2008
Godz. 8.00
Słońce ledwie zdążyło pojawić się na niebie, a już pierwsi wolontariusze przybyli do sztabu. Szybko podzieliliśmy się na grupy (każda pod opieką osoby dorosłej) i ruszyliśmy do ludzi. Fundacyjna puszka, identyfikator, arkusze serduszek, uśmiech na twarzy - oto, co każdemu wolontariuszowi niezbędne. A przechodnie… cóż, trudno minąć obojętnie takie wspaniałe dzieci jak uczniowie naszej szkoły. Większość wrzucała do puszki choćby kilka złotych, chociaż zdarzali się i hojniejsi darczyńcy. Jednak wiemy, że nie sama kwota jest ważna, ale chęć pomagania tym najmniejszym i najsłabszym. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy!!! Nawet słońce wyjrzało zza chmur, widząc takie tłumy dobrych ludzi!

Godz. 12.00
Większość wolontariuszy wróciła do sztabu na gorącą herbatę i naleśniki. Ale oto rusza finałowe granie w szkole! Oj, działo się, działo! Najpierw loteria fantowa, w której nagrody ufundowała Hurtownia Zabawek KRIS. Przy odrobinie szczęścia można było wylosować wspaniałe gry, pluszaki, modele samochodów, lalki… Tymczasem na „scenie” jak w kalejdoskopie zmieniali się występujący. Owacyjnie powitany zespół The SP w składzie Patryk Troszczyński, Olek Kawka, Oskar Kawka z Pauliną Wilgos jako wokalistką. Najmłodsze i te nieco starsze cheerleaderki prezentujące swoje umiejętności taneczne. Konkurs karaoke dla wszystkich miłośników śpiewu. Konkurs taneczny dla tych, których energia wprost rozpiera. Wzbudzający wielkie emocje rodzinny konkurs układania ogromnych kartonowych puzzli. Licytacje prac uczniów naszej szkoły. Scenki ukazujące umiejętności dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy (niesamowite, z nimi każdy może czuć się bezpiecznie!).
Tymczasem Pan Adam Świat nieustannie smażył ogromne naleśniki, którymi można było zaspokoić głód. Zjedliśmy ich ponad 450!! Możliwe to było także dzięki uprzejmości Państwa Kowalskich – właścicieli sklepu spożywczego, którzy zapewnili potrzebne produkty. Działała także kawiarenka, w której można było skosztować fantastycznych słodkości wykonanych przez rodziny uczniów. W innej klasie Pan Dawid Pataraja – artysta malarz, rysował portrety dzieci. Cieszył się tak ogromną popularnością, że kolejka ciągnęła się aż za drzwi klasy. Gdyby chciał uwiecznić na kartonie wszystkich chętnych, pewnie musiałby zostać w szkole do wtorku!! W kolejnej sali dostępne były fantomy do nauki resuscytacji. Co ciekawe, dzieci radziły sobie z nimi świetnie, natomiast rodzice nie mieli ochoty spróbować… A są to umiejętności, które naprawdę ratują życie! Dzieciaki, następnym razem rodziców za rękę i uczcie ich pierwszej pomocy!

Tegoroczne hasło finału to "Gramy z głową". Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu potrzebnego do leczenia schorzeń laryngologicznych u dzieci. My też postanowiliśmy "pograć głową". Turniej gry w warcaby zgromadził wielu uczestników. Zwycięzcą w kategorii klas 1-3 został Konrad Pisarek, 2 miejsce zajął Patryk Pisarek a 3 miejsce – Daniel Smoczyński. W kategorii klas 4-6: 1 miejsce – Szymon Wasiak, 2 miejsce Daniel Sienkiewicz, 3 miejsce Wiktor Kowalski.

Pamiętamy jednak, że poza umysłem ważna jest też kondycja fizyczna. W Rodzinnym Turnieju Gry w Tenisa Stołowego 1 miejsce zajęli: Bartek Oktaba z bratem Tomkiem, 2 miejsce Szymon Wasiak z bratem Adamem, 3 miejsce Pan Sławek Koluch z synem Jaśkiem.
Natomiast na miłośników piłkarzyków czekały dwa stoły do gry. Tutaj tryumfowały ex quo rodziny Wasiaków (Szymek z bratem Adamem) i Kowalskich (siostry Asia i Kasia), 2 miejsce miejsce zajął Pan Robert Sucharski z córką Natalią.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!
 wosp2.jpg (71 KB)
w studio


Godz. 17.00
Jeszcze nie zdążyliśmy złapać oddechu po wszystkich atrakcjach w szkole, a tu już pojawił się autobus, który zawiózł nas do studia TVP na Woronicza. A tam trwała zabawa na całego!! Ogromna hala po brzegi wypełniona roześmianymi ludźmi. Na scenie prawdziwy kataryniarz z prawdziwą katarynką i prawdziwą papugą. Zajęliśmy strategiczną pozycję na podeście i od razu wzbudziliśmy sensację. Ludzie fotografowali się na naszym tle, a recenzja z naszego mini występu pojawiła się w nowinkach na stronie internetowej Fundacji
(http://www.wosp.org.pl/16final/index.php/15/2/0/4347 ) . O 20.00 obejrzeliśmy relację ze światełka do nieba na ogromnych telebimach. Wokół sami pozytywnie zakręceni ludzie, czasami nieco dziwnie wyglądający, z kolorowymi włosami, ale wszyscy szczęśliwi i przyjacielscy. Przecież mamy jeden cel! Chcemy pomagać dzieciom i tylko to jest ważne!!!


I już...
XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Józefowie będziemy wspominać jako cudowny dzień, który połączył serca wielu dobrych ludzi.

Jeszcze raz chcemy podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób współtworzyli to wydarzenie. Poświęcili swój czas, siły i pieniądze, aby ratować życie i zdrowie dzieciaków.

Wielkie dzięki dla:
Pana Wójta Sławomira Macieja Mazura
Pani Dyrektor Marii Zielińskiej
Pana Radnego Maria Oszczykowi
Pana sołtysa Michałowa Grabiny Ryszarda Zając
Pana sołtysa Józefowa Stanisława Rembelskiego
Pana kucharza Adama Świat
Pana malarza Dawida Pataraja
Pana Tomka Jeżewskiego
Pani Gosi Małeckiej,
Hurtowni Zabawek Kris
Państwu Kowalskim Andrzejowi i Wioletcie
Pani Beacie Kostro i Marioli Szybowskiej
Zespołowi The SP – czyli naszym utalentowanym absolwentom i uczniom, którzy są z nami zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujemy
Naszym uczniom - „Czy ktoś z Was, w Waszych miastach spotyka jeszcze takie cuda” nic dodać nić ująć to po prostu nasze dzieci!
I wielkie, wielki dzięki dla naszych przyjaciół z Pokojowego Patrolu: Fasol – Piotr Graczyk, Asia Graczyk, Kasia Trojanek, Marta Woś, Wojtek Woś. Są to ludzie, którzy chcą i potrafią bezinteresownie pomagać. Już po raz drugi byli z nami, uwielbiają nasze dzieci, wolontariuszy otoczyli profesjonalną opieką – finału bez nich sobie nie wyobrażamy! Nie wyobrażamy go sobie również bez naszej rock’n’rollowej katechetki Agnieszki Powała, która poprowadziła całą imprezę.
Grajmy do końca świata i jeden dzień dłużej!!!

I wiadomość z ostatniej chwili: zebraliśmy 7435,57 zł!!!

Sztab SP Józefów
Marta Woś