14.01.2007 LOT W KOSMOS MISJA - WOŚP 15 - W JÓZEFOWIE - Ale kosmos!

Liczba odwiedzających: 627

W 2007 roku po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Józefowie. Tego dnia w Szkole Podstawowej panowała tak gorąca atmosfera, jakby to był środek lata, a nie zimy.

Już od rana dzieciaki przemierzały ulice z puszkami w rękach. Nie zważały na deszcz i silny wiatr. Z uśmiechami na twarzach naklejały kolejne serduszka na kurtki, torby i czapki dobrych ludzi. A było ich tak wielu!
Ale prawdziwa zabawa zaczęła się później.

12:00 START
W samo południe ruszyła kosmiczna machina. I od razu poszła na całość. Najpierw dzieci z drugiej i trzeciej klasy zaprezentowały jasełka a w kolędowaniu pomogła im schola i zespół składający się z uczniów i absolwentów naszej szkoły. To był prawdziwy kosmos. Mali aktorzy i aktorki, bardzo przejęci zacną widownią, dali z siebie wszystko. Występ spotkał się z gorącą reakcją publiczności, która nagrodziła wykonawców burzą oklasków. Potem wszystko potoczyło się jak lawina. Występ cheerleaderek sprawił, że wszyscy wystukiwali stopami rytm i pewnie gdyby było więcej wolnej przestrzeni zerwaliby się do tańca. Kolędy zaśpiewane przez scholę pozwoliły na chwilę oddechu.

wosp_2007.wolontariusze.jpg (19 KB)

Ale to był tylko moment, gdyż po chwili rozpoczęła się licytacja wspaniałych wyklejanek wykonanych przez uczniów pierwszej klasy. Rodziny dzieci wspaniale doceniły ich zaangażowanie i wysiłek. Wszystkie prace zostały sprzedane! Następnie odbył się koncert uczniów i absolwentów szkoły. Zespół w składzie Oskar Kawka - keyboard, Olek Kawka - perkusja i ksylofon, Patryk Troszczyński - pianino, Karol Kawka - gitara.; dali naprawdę nieziemski koncert. W międzyczasie cały czas rozgrywany był Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. Można było także zregenerować siły w kawiarence, gdzie pani Małgosia Małecka serwowała kawę i herbatę oraz wspaniałe ciasta przygotowane przez rodziców. Ale warto także było jak najszybciej wracać na salę, gdyż tam cały czas coś się działo. Kolejne występy tancerek, film o Fundacji, koncerty i loteria fantowa. Losy rozchodziły się jak świeże bułeczki i trzeba było mieć dobry refleks, żeby je zdobyć. Licytacja fundacyjnych gadżetów sprawiła, że emocje sięgnęły zenitu. Finałowe kubki i kalendarze osiągały zawrotne ceny kilkudziesięciu złotych. Jeszcze jeden szczególny przedmiot na aukcji - makieta Szkoły Podstawowej w Józefowie wykonana przez uczniów klasy 6 trafia w ręce pana Andrzeja Olechowskiego - Radnego Gminy Nieporęt. Potem jeszcze dyskoteka a po niej niezapomniana wycieczka - pojechaliśmy do studia TVP 2!

18:00 W STUDIO
A tam działo się, działo! Tłumy ludzi: kolorowych, uśmiechniętych, rozbawionych. Wszystkich rozgrzewał wspólny cel i ta cudowna świadomość pomagania. I my byliśmy wśród nich.
 

Godzina 20. światełko do nieba! Byliśmy tam! Niebo rozjaśniło się niezwykłą feerią barw, a zewsząd dochodziły okrzyki zachwytu. Dobre anioły na pewno je zauważyły
Czas wracać Dzieciaki, zmęczone całodzienną ciężką pracą i równie wyczerpującą zabawą, siedziały w autobusie spokojnie jak nigdy. O czym rozmawiały? Co zrobią na przyszłorocznym Finale! Bo to już pewnie, że w Józefowie będziemy grali do końca świata i jeden dzień dłużej!!!

JUŻ PO!
Efekty zbiórki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy ponad 4 tysiące złotych! W tak niewielkiej miejscowości (i jej okolicach rzecz jasna) mieszka tak wielu ludzi o wielkich sercach. Wszystko się udało dlatego, że zechcieliście przyjść. Dziękujemy! I zapraszamy za rok!
W tym roku graliśmy dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę pierwszej pomocy. Całe to pozytywne zamieszanie w Józefowie mogło się odbyć dzięki uczniom i absolwentom naszej szkoły! To przede wszystkim dzięki ich zaangażowaniu i pracy józefowski Finał był tak wspaniały. Szczególne podziękowania należą się także pani Agnieszce Powała za porywające poprowadzenie całej imprezy oraz pani Dyrektor Marii Zielińskiej za pomoc i bycie z nami podczas finału. Gdyby próbować wymienić wszystkie osoby, które zasłużyły na podziękowania, lista taka byłaby baaardzo długa. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca: WIELKIE DZIĘKI WAM WSZYSTKIM: DZIECIOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY I PRZYJACIOŁOM Z DALEKA I BLISKA. Wysiłek wielu osób złożył się na tę niepowtarzalną niedzielę. Było pięknie. Do następnego Finału pozostało już niecałe dwanaście miesięcy.

wosp_2007.jpg (20 KB)

Sztab S.P. Józefów