Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Logo szkoły
100 lat niepodległości

Tak grała gmina Nieporęt!!!

10.01.2010
Szkole Podstawowej w Józefowie. Mieszkańcy po raz kolejny udowodnili, jak gorące mają serca – zebraliśmy 25 198 złotych, aby ratować dzieci z chorobami onkologicznymi.

Gminną orkiestrę rozpoczął rodzinny bieg po zdrowie. Ani śnieg, ani mróz nie powstrzymały uczestników, ubranych w kamizelki z odblaskowymi elementami i napisem - Włącz myślenie. Tradycyjny już wystrzał z armaty dał sygnał do startu i witał dobiegających do mety. A na niej czekali organizatorzy z pamiątkowymi medalami, które dostawali wszyscy zmęczeni, ale uradowani uczestnicy. W sali sportowej i w szkole organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Zaczęło się od pokazu sztuki walki i występu iluzjonisty z programem nie tylko dla dzieci. Wyczekiwany I Turniej sołectw zelektryzował publiczność. Rywalizowali mieszkańcy trzech miejscowości – Józefowa, Kątów Węgierskich i Michałowa - Grabiny. Komisja, oceniająca prezentacje zespołów oraz zmagania sportowe, miała niełatwe zadanie z uwagi na zaciętą rywalizację. Ostatecznie, punktami sprawnościowymi zwyciężył Józefów, przed Kątami Węgierskimi i Michałowem-Grabiną. Uczestnikom turnieju należą się duże brawa i uznanie za pomysłowość, sportowego ducha i ..odwagę! Wystąpiły także zespoły taneczne ze szkoły w Józefowie i Filii GOK w Kątach Węgierskich, Studio Piosenki, zespoły The SP i Awans.

Foto
Wośp 2010


Przez cały czas wolontariusze, ubrani w żółte koszulki oklejone orkiestrowymi serduszkami, niezmordowanie zbierali datki do charakterystycznych, kolorowych puszek. Niezmordowanie prowadziła też licytacje „dyrygentka” niedzielnej imprezy Agnieszka Powała. Ponieważ trudno było się oprzeć jej sugestiom i namowom, zgromadzone na licytację przedmioty oraz usługi znajdowały bez trudu nabywców i rosła kwota zgromadzonych pieniędzy. A można było wybierać – były piękne sukienki wieczorowe, usługi fryzjerskie, złota biżuteria, przejażdżka wozem terenowym, albumy i książki, urocze miśki w strażackich strojach, gitary i wiele, wiele innych atrakcji, zgromadzonych dzięki hojności mieszkańców. Rozegrano też turniej tenisa stołowego, turniej w piłkarzyki, zawody na ergometrach (które przygotowała drużyna Grzmot Józefów), można było zostać królem lub królową śpiewu, zrobić manicure i skorzystać ze stylizacji fryzjerskiej. Można było też pić pyszne soki i koktajle, jeść znakomite sałatki, naleśniki, hot dogi i bigos. Do późnych godzin wieczornych trwała doskonała zabawa i nieprzerwana zbiórka funduszy.

Dla wolontariuszy ukoronowaniem dnia była wizyta w studiu WOŚP w Telewizji Polskiej na ul. Woronicza w Warszawie. Gromada rozśpiewanych, ubranych w żółte koszulki dzieciaków z gminnymi flagami w dłoniach, przyciągała fotografów i dziennikarzy. Nie oparł się jej sam Jurek Owsiak i w towarzystwie naszych wolontariuszy przeprowadził fragment swojej relacji ze studia.
Foto
Wośp 2010

Zebrane przez mieszkańców fundusze – 25 198 zł zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy serdecznie wszystkim, zaangażowanym w to przedsięwzięcie – mieszkańcom, pracownikom szkoły, uczniom; tym, którzy przekazywali przedmioty na licytacje, i tym, którzy licytowali; zespołom, bawiącym nas tego dnia i służbom, które pomagały dopilnować porządku. Wspólnie udało nam się dokonać czegoś szczególnego!

BWilk

Galeria 2010

Statystyka strony

Strona oglądana: 3342 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Aneta Pątek, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Adam Podemski, data: 08.04.2010 r., godz. 10.26
Ostatnia aktualizacja:Adam Podemski, data: 11.04.2010 r., godz. 16.50
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
11.04.2010 r., godz. 16.50Adam PodemskiEdycja strony
11.04.2010 r., godz. 15.34Adam PodemskiEdycja strony
08.04.2010 r., godz. 10.32Adam PodemskiEdycja strony
08.04.2010 r., godz. 10.30Adam PodemskiEdycja strony
08.04.2010 r., godz. 10.26Adam PodemskiDodanie strony

Copyright

© 2011-2013 Szkoła Podstawowa w Józefowie
e-mail: dyrektor@spj.nieporet.pl, vice_dyrektor@spj.nieporet.pl, administracja@spj.nieporet.pl, sekretariat@spj.nieporet.pl
Zawartość merytoryczna: Anna Kostro Olechowska
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 kwietnia 2010 r.