Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Logo szkoły
100 lat niepodległości

LOT W KOSMOS MISJA - WOŚP 15 - W JÓZEFOWIE - Ale kosmos!

14.01.2007
Foto
wolontariusze

W 2007 roku po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Józefowie. Tego dnia w Szkole Podstawowej panowała tak gorąca atmosfera, jakby to był środek lata, a nie zimy.

Już od rana dzieciaki przemierzały ulice z puszkami w rękach. Nie zważały na deszcz i silny wiatr. Z uśmiechami na twarzach naklejały kolejne serduszka na kurtki, torby i czapki dobrych ludzi. A było ich tak wielu!
Ale prawdziwa zabawa zaczęła się później.

12:00 START
W samo południe ruszyła kosmiczna machina. I od razu poszła na całość. Najpierw dzieci z drugiej i trzeciej klasy zaprezentowały jasełka a w kolędowaniu pomogła im schola i zespół składający się z uczniów i absolwentów naszej szkoły. To był prawdziwy kosmos. Mali aktorzy i aktorki, bardzo przejęci zacną widownią, dali z siebie wszystko. Występ spotkał się z gorącą reakcją publiczności, która nagrodziła wykonawców burzą oklasków. Potem wszystko potoczyło się jak lawina. Występ cheerleaderek sprawił, że wszyscy wystukiwali stopami rytm i pewnie gdyby było więcej wolnej przestrzeni zerwaliby się do tańca. Kolędy zaśpiewane przez scholę pozwoliły na chwilę oddechu.

Ale to był tylko moment, gdyż po chwili rozpoczęła się licytacja wspaniałych wyklejanek wykonanych przez uczniów pierwszej klasy. Rodziny dzieci wspaniale doceniły ich zaangażowanie i wysiłek. Wszystkie prace zostały sprzedane! Następnie odbył się koncert uczniów i absolwentów szkoły. Zespół w składzie Oskar Kawka - keyboard, Olek Kawka - perkusja i ksylofon, Patryk Troszczyński - pianino, Karol Kawka - gitara.; dali naprawdę nieziemski koncert. W międzyczasie cały czas rozgrywany był Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. Można było także zregenerować siły w kawiarence, gdzie pani Małgosia Małecka serwowała kawę i herbatę oraz wspaniałe ciasta przygotowane przez rodziców. Ale warto także było jak najszybciej wracać na salę, gdyż tam cały czas coś się działo. Kolejne występy tancerek, film o Fundacji, koncerty i loteria fantowa. Losy rozchodziły się jak świeże bułeczki i trzeba było mieć dobry refleks, żeby je zdobyć. Licytacja fundacyjnych gadżetów sprawiła, że emocje sięgnęły zenitu. Finałowe kubki i kalendarze osiągały zawrotne ceny kilkudziesięciu złotych. Jeszcze jeden szczególny przedmiot na aukcji - makieta Szkoły Podstawowej w Józefowie wykonana przez uczniów klasy 6 trafia w ręce pana Andrzeja Olechowskiego - Radnego Gminy Nieporęt. Potem jeszcze dyskoteka a po niej niezapomniana wycieczka - pojechaliśmy do studia TVP 2!

18:00 W STUDIO
A tam działo się, działo! Tłumy ludzi: kolorowych, uśmiechniętych, rozbawionych. Wszystkich rozgrzewał wspólny cel i ta cudowna świadomość pomagania. I my byliśmy wśród nich.
Foto
dzieci w studio

Godzina 20. światełko do nieba! Byliśmy tam! Niebo rozjaśniło się niezwykłą feerią barw, a zewsząd dochodziły okrzyki zachwytu. Dobre anioły na pewno je zauważyły
Czas wracać Dzieciaki, zmęczone całodzienną ciężką pracą i równie wyczerpującą zabawą, siedziały w autobusie spokojnie jak nigdy. O czym rozmawiały? Co zrobią na przyszłorocznym Finale! Bo to już pewnie, że w Józefowie będziemy grali do końca świata i jeden dzień dłużej!!!

JUŻ PO!
Efekty zbiórki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy ponad 4 tysiące złotych! W tak niewielkiej miejscowości (i jej okolicach rzecz jasna) mieszka tak wielu ludzi o wielkich sercach. Wszystko się udało dlatego, że zechcieliście przyjść. Dziękujemy! I zapraszamy za rok!
W tym roku graliśmy dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę pierwszej pomocy. Całe to pozytywne zamieszanie w Józefowie mogło się odbyć dzięki uczniom i absolwentom naszej szkoły! To przede wszystkim dzięki ich zaangażowaniu i pracy józefowski Finał był tak wspaniały. Szczególne podziękowania należą się także pani Agnieszce Powała za porywające poprowadzenie całej imprezy oraz pani Dyrektor Marii Zielińskiej za pomoc i bycie z nami podczas finału. Gdyby próbować wymienić wszystkie osoby, które zasłużyły na podziękowania, lista taka byłaby baaardzo długa. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca: WIELKIE DZIĘKI WAM WSZYSTKIM: DZIECIOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY I PRZYJACIOŁOM Z DALEKA I BLISKA. Wysiłek wielu osób złożył się na tę niepowtarzalną niedzielę. Było pięknie. Do następnego Finału pozostało już niecałe dwanaście miesięcy.

Sztab S.P. Józefów

Statystyka strony

Strona oglądana: 2882 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Aneta Pątek, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Adam Podemski, data: 08.04.2010 r., godz. 09.52
Ostatnia aktualizacja:Adam Podemski, data: 11.04.2010 r., godz. 16.50
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
11.04.2010 r., godz. 16.50Adam PodemskiEdycja strony
11.04.2010 r., godz. 12.55Adam PodemskiEdycja strony
08.04.2010 r., godz. 09.58Adam PodemskiEdycja strony
08.04.2010 r., godz. 09.52Adam PodemskiDodanie strony

Copyright

© 2011-2013 Szkoła Podstawowa w Józefowie
e-mail: dyrektor@spj.nieporet.pl, vice_dyrektor@spj.nieporet.pl, administracja@spj.nieporet.pl, sekretariat@spj.nieporet.pl
Zawartość merytoryczna: Anna Kostro Olechowska
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 kwietnia 2010 r.