Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Logo szkoły
100 lat niepodległości

XX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

08.01.2012r.
XX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Zebraliśmy 40000,43 złotych. GRALIŚMY Z POMPĄ!
8 stycznia 2012r. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagrała w Szkole Podstawowej w Józefowie już po raz szósty! Tegoroczny, XX Finał, przebiegał pod hasłem „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”. Cała Polska ( i zagranica) zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

MY ZEBRALIŚMY 40000,43ZŁ.

Jak co roku, przeżyliśmy ten dzień bardzo intensywnie. Oficjalnie rozpoczęliśmy świętowanie o godz. 12.30 biegiem „Policz się z cukrzycą”. Wystartowali w nim przedstawiciele rodziców, nauczycieli oraz uczniowie. Tego dnia co prawda nie padało, ale też aura nie zachęcała do wysiłku fizycznego. Nie przeszkodziło to niektórym odważnie wystąpić w krótkich spodenkach.
Imprezę poprowadziła już tradycyjnie Pani Dyrektor Agnieszka Powała, która w tym roku miała pomocnika, a mianowicie Paulinę Wilgos.

Działaliśmy na dwóch frontach: w terenie uwijali się wolontariusze, ubrani w zielone charakterystyczne koszulki z symbolami Orkiestry, pozostali bawili się w szkole. A tutaj atrakcji było mnóstwo. Imprezę uświetniły występy Młodzieży 50+ oraz słynnych już na całą okolicę Józefinek. Talentami wokalnymi i tanecznymi pochwalili się również uczniowie naszej szkoły. Obejrzeliśmy także pokaz sztuk walki oraz gimnastyki artystycznej. Przez cały dzień trwała Kosmiczna loteria fantowa. Odbył się konkurs dla samorządowców.

Każdy, niezależnie od wieku i płci, mógł znaleźć coś dla siebie! Maluchy szalały w sali zabaw, wcześniej pomalowawszy sobie obowiązkowo buźki. Miłośnicy, a właściwie miłośniczki oryginalnej biżuterii, miały okazję powiększyć swoje kolekcje o własnoręcznie zrobione ozdoby filcowe. Osoby dbające o tężyznę fizyczną ćwiczyły na ergometrach. Można było także wziąć udział w wieloboju rodzinnym. Panie oraz dziewczęta (a nawet dziewczynki) skorzystały z usług pań kosmetyczek – dużym powodzeniem cieszyło się malowanie paznokci, zwłaszcza czerwonym lakierem! Oblegane było także stanowisko fryzjerskie. Płeć piękna doczepiała sobie kolorowe kosmyki, panowie - preferowali kolorowe irokezy.

Skorzystawszy z powyższych atrakcji, należało się posilić. A wybór był ogromny: hot dogi, hamburgery, pyszna, samodzielnie skomponowana, pizza, naleśniki, bigos, placki ziemniaczane. Do tego świeżo wyciśnięty sok, a na deser - ciasta, ciasteczka, kawa lub herbata z kawiarenki szkolnej. A może czekolada z fontanny?!

Ważnym punktem imprezy była licytacja, poprowadzona brawurowo przez Panią Dyrektor. Można było zostać szczęśliwym właścicielem m.in. kursu j. angielskiego, karty wstępu do salonu fryzjersko-kosmetycznego, wieczorowej sukienki, wyjątkowego kalendarza WOŚP Józefów 2007-2011, prac dzieci, usługi pielęgnacyjnej dla psów, dzieła sztuki czy efektownie wyglądającego ciasta. Dzięki wyjątkowym zdolnościom osoby prowadzącej, wszystko udało się sprzedać. Dziękujemy za hojność!

Zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych. Ukoronowaniem uroczystości szkolnych była wizyta przedstawicieli naszej społeczności w studiu WOŚP w Telewizji Polskiej. Rozśpiewani i roześmiani wyróżnialiśmy się z tłumu orkiestrowiczów.

Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Finału w naszej szkole: rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom, wolontariuszom, mieszkańcom, władzom gminy Nieporęt, przyjaciołom, zespołom, które uświetniły imprezę swoimi występami, służbom, które pomogły dopilnować porządku i zapewniły bezpieczeństwo. Dziękujemy i liczymy na Państwa w przyszłym roku!

Bo przecież: Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Ewa Zienkiewicz

.......................GALERIA ZDJĘĆ...............................

Statystyka strony

Strona oglądana: 2485 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Anna Kostro Olechowska, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Anna Kostro-Olechowska, data: 12.03.2012 r., godz. 10.14
Ostatnia aktualizacja:Anna Kostro-Olechowska, data: 12.03.2012 r., godz. 10.17
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
12.03.2012 r., godz. 10.17Anna Kostro-OlechowskaEdycja strony
12.03.2012 r., godz. 10.16Anna Kostro-OlechowskaEdycja strony
12.03.2012 r., godz. 10.14Anna Kostro-OlechowskaDodanie strony

Copyright

© 2011-2013 Szkoła Podstawowa w Józefowie
e-mail: dyrektor@spj.nieporet.pl, vice_dyrektor@spj.nieporet.pl, administracja@spj.nieporet.pl, sekretariat@spj.nieporet.pl
Zawartość merytoryczna: Anna Kostro Olechowska
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 kwietnia 2010 r.