Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Logo szkoły
100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

„Français... c'est facile "

Od początku października w klasie 3b została wprowadzona innowacja pedagogiczna „Français... c'est facile – kształtowanie umiejętności komunikowania się w języku francuskim w życiu codziennym”.

Pomysł na tę innowację zrodził się z chęci wykorzystania ogromnego potencjału językowego uczniów 8 - 9 letnich. Głównym założeniem innowacji jest kształcenie umiejętności w miarę swobodnej komunikacji. Dzieci będą poznawać słowa i zwroty, które będą mogły wykorzystywać w codziennych sytuacjach. Innowacja zakłada, wyposażenie uczniów w narzędzia (słowa, zwroty) pozwalające radzić sobie z zadaniami nie tylko szkolnymi, ale i codziennymi, życiowymi.

Jednocześnie innowacja zakłada tłumaczenie na język francuski podstawowych pojęć poznanych podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej tj. zajęć matematycznych, języka polskiego, przyrody, plastyki, muzyki, wychowania fizycznego.

W takim ujęciu pojęcia z różnych dziedzin mogą być powtarzane w języku francuskim, a z kolei język francuski ma szansę pojawić się w kontekstach znanych już uczniom z zajęć zintegrowanych.

Statystyka strony

Strona oglądana: 445 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Magdalena Jedlińska, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Anna Kostro-Olechowska, data: 30.10.2018 r., godz. 15.40
Ostatnia aktualizacja:Anna Kostro-Olechowska, data: 30.10.2018 r., godz. 15.40
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
30.10.2018 r., godz. 15.40Anna Kostro-OlechowskaDodanie strony

Copyright

© 2011-2013 Szkoła Podstawowa w Józefowie
e-mail: dyrektor@spj.nieporet.pl, vice_dyrektor@spj.nieporet.pl, administracja@spj.nieporet.pl, sekretariat@spj.nieporet.pl
Zawartość merytoryczna: Anna Kostro Olechowska
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 kwietnia 2010 r.